Erä 157
2021 Patteri Special

Finaaliin 10 parasta 3+3s - Tulokset
Pos. Name Total Club Games is 1 Hdp Scratch
1. Leppänen Anssi 667 GB 3 667 33 634
2. Karvinen Kyösti 656 Jyrä 3 656 33 623
Standing sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only then strikes.

Finaaliin 8 parasta 3+3+3s - Tulokset
Pos. Name Total Club Games is 1 Hdp Scratch
1. Leppänen Anssi 667 GB 3 667 33 634
2. Karvinen Kyösti 656 Jyrä 3 656 33 623
Standing sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only then strikes.

Finaaliin 6 parasta 3+3+3+3s - Tulokset
Pos. Name Total Club Games is 1 Hdp Scratch
1. Leppänen Anssi 667 GB 3 667 33 634
2. Karvinen Kyösti 656 Jyrä 3 656 33 623
Standing sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only then strikes.

Kaikki tulokset
Pos. Name Total Club Games is 1 Hdp Scratch
1. Leppänen Anssi 667 GB 3 667 33 634
2. Karvinen Kyösti 656 Jyrä 3 656 33 623
3. Toivonen Kari 653 Ailec 3 653 54 599
4. Solja Kenneth 640 Patteri 3 640 60 580
5. Meriluoto Marko 639 Jyrä 3 639 0 639
6. Heiniemi Mirja 637 Ke-Ro 3 637 93 544
7. Saarinen Mika 634 Jyrä 3 634 60 574
8. Hyvönen Petri 589 Patteri 3 589 15 574
9. Kinnunen Ari 587 Ailec 3 587 27 560
10. Kiviranta Tapani 586 Ailec 3 586 66 520
11. Purola Juha 585 Patteri 3 585 0 585
12. Liljelund Peter 582 TBT 3 582 66 516
13. Saarinen Jarmo 563 Ke-Ro 3 563 81 482
14. Kaukonen Janne 561 Patteri 3 561 27 534
15. Ikäheimonen Juha 523 Steelers 3 523 78 445
16. Piipari Kirsti 511 StMB 3 511 75 436
Standing sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only then strikes.

Patterin mestaruuskilpailujen karsinta
Pos. Name P1 P2 P3 Scratch Hdp Total High G. Diff
1. Solja Kenneth 192 210 178 580 60 640 210 79
2. Hyvönen Petri 194 191 189 574 15 589 194 28
3. Purola Juha 215 192 178 585 0 585 215 24
4. Kaukonen Janne 221 167 146 534 27 561 221 0
Standing sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only then strikes.

Single High Games and Series

High Game Scratch
Pos. Name Date High G.
1. Karvinen Kyösti 06.02 248
2. Leppänen Anssi 06.02 234
3. Kinnunen Ari 06.02 232
4. Meriluoto Marko 06.02 230
5. Kaukonen Janne 06.02 221
Standing sorted by high game.

High Series Scratch
Pos. Name Date High.S
1. Meriluoto Marko 06.02 639
2. Leppänen Anssi 06.02 634
3. Karvinen Kyösti 06.02 623
4. Toivonen Kari 06.02 599
5. Purola Juha 06.02 585
Standing sorted by best series by lane scratch.