Standings
Lähitapiola Open 2021

Edellinen pelipäivä/aika 20/02 12.00 Seuraava pelipäivä Terminée
Pelatut viikot 96 Pelattavat viikot Aucune
Miehet 76 Naiset 10
Puhdas keskiarvo 186,88

Viikkojen tilastot

Squad Ka Tas ka High High Hdp Low -Series +Series +Series Hdcp #> #> M #> W
Lähitapiola Open 2021 186,88 212,92 300 314 6 496 2012 2012 794 757 37
170 20/02 12.00 8 sarjaa suorana loppuk 203,80 221,80 279 293 133 1450 2012 2012 80 71 9
169 19/02 13.30 Erä 169 206,82 224,96 259 272 171 792 873 977 15 15 0

Present Statistiques

Kokonaistilanne

Finaali, 8 sarjaa suorana loppukilpailuna
Sija Nimi Pelaajan joukkue Yhteensä Sarj Puhdas Ka High Hdp +Series Hdcp Diff
1. Jehkinen Joonas 2012 8 2012 251,50 279 279 0
2. Kolehmainen Helge 2004 8 1828 228,50 266 266 -8
3. Sahlström Niklas 1869 8 1661 207,63 293 293 -143
4. Kumpulainen Jani 1812 8 1732 216,50 248 248 -200
5. Varis Panu 1810 8 1738 217,25 257 257 -202
6. Mikkonen Tero 1807 8 1711 213,88 280 280 -205
7. Huuskonen Riitta 1788 8 1516 189,50 268 268 -224
8. Tossavainen Pasi 1784 8 1656 207,00 269 269 -228
9. Hänninen Ville-Veikko 1780 8 1660 207,50 240 240 -232
10. Korhonen Juhani 1766 8 1550 193,75 261 261 -246
11. Juntunen Ani 1754 8 1666 208,25 257 257 -258
12. Törhönen Joni 1733 8 1613 201,63 271 271 -279
13. Korhonen Tapio 1720 8 1544 193,00 279 279 -292
14. Tossavainen Juha 1720 8 1496 187,00 251 251 -292
15. Kekkonen Kaarlo 1705 8 1569 196,13 239 239 -307
16. Reinikainen Arttu 1698 8 1634 204,25 260 260 -314
17. Haverinen Unto 1681 8 1465 183,13 243 243 -331
18. Huttunen Jan-Erik 1653 8 1477 184,63 236 236 -359
19. Kasurinen Juhani 1618 8 1450 181,25 223 223 -394
Standings sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only.

4+4 sarjaa alkukilpailu
Sija Nimi Pelaajan joukkue Yhteensä Seura is 1 is 2 Sarj Puhdas
1. Jehkinen Joonas 3022 Mainarit 1010 2012 12 3022
2. Kolehmainen Helge 2968 Veljmiehet 964 2004 12 2704
3. Sahlström Niklas 2862 BC Liike 993 1869 12 2546
4. Varis Panu 2819 Ice-Bowling 1009 1810 12 2723
5. Tossavainen Pasi 2798 Ice-Bowling 1014 1784 12 2606
6. Mikkonen Tero 2797 Ice-Bowling 990 1807 12 2641
7. Kumpulainen Jani 2793 BC Liike 981 1812 12 2673
8. Juntunen Ani 2777 Giants 1023 1754 12 2645
9. Huuskonen Riitta 2765 Ice-Bowling 977 1788 12 2357
10. Hänninen Ville-Veikko 2757 BC Liike 977 1780 12 2577
11. Korhonen Juhani 2747 BC Liike 981 1766 12 2427
12. Reinikainen Arttu 2746 Ice-Bowling 1048 1698 12 2646
13. Haverinen Unto 2738 Heittosakki 1057 1681 12 2414
14. Törhönen Joni 2729 Veljmiehet 996 1733 12 2549
15. Kekkonen Kaarlo 2723 Tiimi 1018 1705 12 2531
16 Korhonen Tapio 2696 BC Liike 976 1720 12 2428
17 Tossavainen Juha 2693 Ice-Bowling 973 1720 12 2353
Standings sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only.

Paras veteraani 4+4s
Sija Nimi Pelaajan joukkue Yhteensä Seura is 1 is 2 Sarj Puhdas
1. Tossavainen Juha 2693 Ice-Bowling 973 1720 12 2353
2. Kasurinen Juhani 2629 PieBo 1011 1618 12 2377
3 Relander Ilkka 1910 BC Liike 930 980 8 1574
4 Tikkanen Jorma 1909 IiBo 1003 906 8 1585
Standings sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only.

Paras nainen 4+4s
Sija Nimi Pelaajan joukkue Yhteensä Seura is 1 is 2 Sarj Puhdas
1. Hytönen Marjaana 1829 Giants 894 935 8 1725
2. Palo Pirjo 1760 Ice-Bowling 886 874 8 1516
3. Rautiainen Marie 1737 JBC 858 879 8 1449
4. Kolehmainen Anja 1735 Kiu-Ke 905 830 8 1479
5. Holappa Nina 1650 BC Liike 837 813 8 1394
6. Hämäläinen Sari 1650 BC Liike 828 822 8 1314
7. Tossavainen Taina 1564 Kiu-Ke 755 809 8 1228
8. Kauppinen Sinikka 1510 IiBo 763 747 8 1174
Standings sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only.

Turbo
Sija Nimi Yhteensä Seura S1 S2 Sarj Puhdas
1. Huttunen Jan-Erik 550 BC Liike 293 257 2 500
2. Korhonen Tapio 545 BC Liike 255 290 2 501
3 Tikkanen Jorma 544 IiBo 266 278 2 460
4 Mannila Ilkka 540 Mainarit 226 314 2 512
Standings sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only.

Kaikki tulokset
Sija Nimi Pelaajan joukkue Yhteensä Seura is 1 is 2 Sarj Puhdas
1. Kekäläinen Petri 2046 BC Liike 973 1073 8 1814
2. Tossavainen Pasi 2016 Ice-Bowling 1014 1002 8 1888
3. Jehkinen Joonas 1996 Mainarit 986 1010 8 1996
4. Kasurinen Juhani 1995 PieBo 984 1011 8 1811
5. Reinikainen Arttu 1989 Ice-Bowling 1048 941 8 1917
6. Varis Panu 1988 Ice-Bowling 979 1009 8 1940
7. Juntunen Ani 1979 Giants 1023 956 8 1891
8. Kekkonen Kaarlo 1976 Tiimi 1018 958 8 1852
9. Sahlström Niklas 1970 BC Liike 993 977 8 1758
10. Törhönen Joni 1963 Veljmiehet 967 996 8 1843
11. Haverinen Unto 1956 Heittosakki 1057 899 8 1740
12. Kumpulainen Jani 1954 BC Liike 981 973 8 1874
13. Hänninen Ville-Veikko 1952 BC Liike 975 977 8 1832
14. Mikkonen Tero 1943 Ice-Bowling 990 953 8 1831
15. Korhonen Juhani 1942 BC Liike 961 981 8 1738
16. Huttunen Jan-Erik 1936 BC Liike 990 946 8 1748
17. Moilanen Janne 1924 BC Liike 974 950 8 1660
18. Korhonen Tapio 1923 BC Liike 976 947 8 1743
19. Holappa Harri 1922 BC Liike 974 948 8 1822
20. Tossavainen Juha 1918 Ice-Bowling 945 973 8 1686
21. Rautiainen Reijo 1916 KosKa 1004 912 8 1684
22. Kolehmainen Helge 1911 Veljmiehet 947 964 8 1735
23. Relander Ilkka 1910 BC Liike 930 980 8 1574
24. Tikkanen Jorma 1909 IiBo 1003 906 8 1585
25. Huuskonen Riitta 1901 Ice-Bowling 924 977 8 1629
26. Leskinen Jari 1899 BC Liike 921 978 8 1679
27. Korhonen Timo 1891 BC Liike 953 938 8 1839
28. Qvick Matti 1887 Ice-Bowling 962 925 8 1615
29. Kärkkäinen Joni 1875 Ice-Bowling 972 903 8 1759
30. Valta Pauli 1874 BC Liike 979 895 8 1670
31. Nousiainen Juhani 1872 BC Liike 953 919 8 1704
32. Kinnunen Tauno 1871 IiBo 935 936 8 1647
33. Falck Jarmo 1867 IiBo 972 895 8 1531
34. Korhonen Ahti 1863 IiBo 980 883 8 1583
35. Jääskeläinen Jarmo 1850 BC Liike 953 897 8 1578
36. Mannila Ilkka 1846 Mainarit 913 933 8 1734
37. Korolainen Hannu 1834 BC Liike 913 921 8 1746
38. Turpeinen Erkki 1833 IiBo 938 895 8 1553
39. Launonen Hannu 1830 BC Liike 915 915 8 1630
40. Hytönen Marjaana 1829 Giants 894 935 8 1725
41. Leinonen Kari 1826 BC Liike 963 863 8 1490
42. Riipinen Erkki 1808 IiBo 929 879 8 1612
43. Korhonen Pasi 1805 BC Liike 890 915 8 1725
44. Tuovinen Jorma 1786 BC Liike 904 882 8 1530
45. Törhönen Miikka 1783 Veljmiehet 960 823 8 1711
46. Jouhki Juhani 1781 BC Liike 907 874 8 1533
47. Salminen Aatos 1775 IiBo 866 909 8 1455
48. Kaartinen Rainer 1764 BC Liike 903 861 8 1532
49. Kumpulainen Raimo 1760 IiBo 867 893 8 1572
50. Palo Pirjo 1760 Ice-Bowling 886 874 8 1516
51. Kyrönlahti Esa 1757 BC Liike 881 876 8 1453
52. Varis Ari 1755 Salbow 879 876 8 1555
53. Vaak Kimmo 1739 Heittosakki 871 868 8 1491
54. Rautiainen Marie 1737 JBC 858 879 8 1449
55. Kolehmainen Anja 1735 Kiu-Ke 905 830 8 1479
56. Tuovinen Martti 1735 BC Liike 871 864 8 1399
57. Tossavainen Lauri 1723 Kiu-Ke 866 857 8 1411
58. Haanketo Seppo 1720 IiBo 902 818 8 1488
59. Farin Esko 1720 BC Liike 811 909 8 1448
60. Heikkiläinen Janne 1716 Mainarit 900 816 8 1684
61. Himanen Pauli 1693 IiBo 856 837 8 1421
62. Roivainen Raimo 1687 Heittosakki 846 841 8 1443
63. Remes Tuomo 1678 Kiu-Ke 881 797 8 1350
64. Räty Erkki 1668 Kiu-Ke 848 820 8 1468
65. Ahola Teuvo 1664 BC Liike 880 784 8 1396
66. Holappa Nina 1650 BC Liike 837 813 8 1394
67. Hämäläinen Sari 1650 BC Liike 828 822 8 1314
68. Suikkanen Ari 1649 BC Liike 841 808 8 1393
69. Tossavainen Veijo 1612 Ice-Bowling 806 806 8 1404
70. Jehkinen Ari 1594 Mainarit 807 787 8 1530
71. Kauppinen Jarmo 1579 BC Liike 807 772 8 1287
72. Hietala Sami 1576 Ice-Bowling 751 825 8 1448
73. Tossavainen Taina 1564 Kiu-Ke 755 809 8 1228
74. Kelavuori Seppo 1555 Heittosakki 841 714 8 1243
75. Kumpulainen Tomi 1553 Ice-Bowling 774 779 8 1321
76. Partanen Olli-Pekka 1540 Ice-Bowling 695 845 8 1340
77. Möykkynen Veikko 1530 BC Liike 770 760 8 1242
78. Isoherranen Mauri 1511 HaKe 803 708 8 1287
79. Kauppinen Sinikka 1510 IiBo 763 747 8 1174
80. Räisänen Herkko 1460 BC Liike 628 832 8 1348
81. Korhonen Peetu 1329 BC Liike 631 698 8 1105
82. Kauppinen Mika 881 BC Liike 881 4 769
83. Korkiakoski Henri 819 BC Liike 819 4 723
84. Räsänen Max 810 Mainarit 810 4 766
85. Martikainen Eino 809 BC Liike 809 4 641
86. Jäntti Lasse 742 BC Liike 742 4 602
Standings sorted by scratch+hdp+bonus total then handicap total only.

Parhaat kilpailutulokset

Paras Yhden Sarjan Tulos Tasoituksella
Sija Nimi Päivä High Hdp
1. Mannila Ilkka 28/01 314
2. Kekkonen Kaarlo 14/01 313
3. Kekäläinen Petri 03/02 307
4 Haverinen Unto 05/01 306
4 Varis Panu 22/01 306
Standings sorted by high game - handicap.

Paras Kilpailusarja Tasoituksella
Sija Nimi Päivä +Series Hdcp
1. Kekäläinen Petri 03/02 1073
2. Kekkonen Kaarlo 20/02 1018
3. Kasurinen Juhani 20/02 1011
4. Jehkinen Joonas 20/02 1010
5. Tikkanen Jorma 18/01 1003
Standings sorted by best series (handicap) by lane (or bonus).